5 wskazówek dotyczących pakowania odżywek na powrót do szkoły

Udostępnij:

Przygotuj swoje dzieci na rok zdrowego odżywiania dzięki 5 najlepszym wskazówkom Sharon Palmer, dietetyka roślinnego, dotyczącym powrotu do szkoły.

Czy masz małe dziecko zmierzające do szkoły lub przedszkola? Wtedy prawdopodobnie jesteś już skupiony na zakupie przyborów szkolnych, nowego plecaka i solidnych butów na plac zabaw. Ale nie przegap okazji, aby przygotować się do zdrowego odżywiania po powrocie do szkoły.

Planowanie zdrowych posiłków w szkole może przynieść wiele korzyści. Badania pokazują, że zdrowa dieta jest powiązana z lepszymi wynikami w nauce. Dzieci muszą dostarczać swoim organizmom ważnych składników odżywczych w porze lunchu i przekąsek, aby zaspokoić swoje potrzeby energetyczne, białkowe, witaminowe i mineralne, aby nadążyć za ich szybkim wzrostem, rozwojem i poziomem aktywności. Zrównoważony posiłek w porze lunchu, bogaty w wolno trawione węglowodany, białko i zdrowe tłuszcze pochodzące z takich produktów jak pełne ziarna, fasola, warzywa, owoce, orzechy i nasiona jest kluczem do dobrego dnia dla Twojego dziecka. Podawanie w lunchboxie żywności o niskiej wartości odżywczej, takiej jak chipsy, rafinowane krakersy, cukierki owocowe i słodkie napoje po prostu nie załatwi sprawy.

Zastosuj się do moich 5 wskazówek dotyczących dobrego odżywiania w szkole i zacznij rok szkolny dobrze!

5 wskazówek dotyczących pakowania dobrego odżywiania do szkoły

Zaangażuj swoje dziecko.

To czas, aby Twoje dziecko nabrało zdrowych nawyków żywieniowych, takich jak delektowanie się owocami i warzywami oraz poszerzanie swojego podniebienia. Niech Twoje dziecko zrobi z Tobą zakupy, odwiedzi targ i wspólnie spróbuje nowych owoców i warzyw, a także założy fartuch, aby pomóc Ci ugotować coś zdrowego i pysznego. Z pomocą dziecka przygotuj partię Jagodowych Batoników Owsianych Tahini, które możesz zapakować do lunchu jako zdrowy, ale smaczny przysmak. Super smoothie z dyni z brzoskwinią i przyprawami2

Pomyśl o czymś więcej niż kanapka

Tam jest nic złego z dobrym PB&J na pełnoziarnistym chlebie, ale ty możesz oferować twój dziecko dużo więcej różnorodność w odżywianiu i smakach w lunchboxie, tak jak próbować few zdrowych wraps, termos domowej roboty chili,i nawet smoothies jako alternatywa. Wegańskie muffiny z prosa z jagodami

Nie potrzebujesz śmieci.

Nie musisz zawierać nisko odżywczych pokarmów, takich jak torebki chipsów, "owocowe" przekąski, rafinowane krakersy i ciasteczka. W rzeczywistości dzieci z małymi żołądkami i jeszcze mniejszą uwagą mogą wypierać ważne produkty z lunchboxa na rzecz śmieciowego jedzenia. Zaproponuj swojemu dziecku coś zdrowego i naturalnie słodkiego, jak np. mieszankę, owoce lub smakołyki, takie jak te wegańskie muffiny z jagodami. Zupa warzywna z kamienia jest świetnym dodatkiem do lunchu.

Zasilaj roślinami pudełko na lunch.

Nawet jeśli nie jesteś wegetariańską lub wegańską rodziną, ważne jest, aby włączyć więcej roślinnych posiłków w ciągu tygodnia. Jedzenie w ten sposób w młodości może sprzyjać zdrowym nawykom, które trwają przez całe życie, zmniejszając ryzyko chorób przewlekłych i promując zdrową wagę, a także zmniejszając ślad węglowy. Spróbuj więc zdrowych roślinnych wyborów białkowych, takich jak hummus z warzywami, kanapki bananowe z masłem migdałowym lub wegetariańska zupa fasolowa w termosie.

Spakuj owoce i warzywa

To jeden z najważniejszych celów zdrowego lunchu - i często najtrudniejszy. Jeśli Twoje dziecko jest wybredne, umieść w lunchboxie jego ulubione owoce i warzywa, takie jak winogrona, marchewki, groszek śnieżny i cząstki pomarańczy. Zaproponuj dip do warzyw, aby zwiększyć interakcję, taki jak dip z karczochów lub dymny hummus dyniowy.