Impreza firmowa z obsługą: Jak sprawić, żeby się liczyło

Udostępnij:

Cateringowe imprezy firmowe istnieją już od dawna - i absolutnie nie widać, by miały się skończyć. W rzeczywistości, imprezy cateringowe są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Wartość osobistego networkingu i budowania zespołu została potwierdzona przez niezliczone badania w ostatnich latach, a imprezy firmowe z cateringiem są świetnym sposobem na zbliżenie ludzi - niezależnie od tego, czy jest to coroczna impreza z okazji kamieni milowych, specjalne spotkanie z klientami spoza miasta, czy też świąteczne spotkanie w celu okazania uznania dla zespołu.

Ale spójrzmy prawdzie w oczy - każdego dnia, gdzieś w Ameryce, odbywa się firmowa impreza cateringowa, która pozostawia wiele do życzenia. Może jedzenie było mdłe lub zimne. Może firmie cateringowej zabrakło zapasów, co doprowadziło do żenującej sytuacji, w której trzeba było zamówić awaryjną pizzę. Może obsługa po prostu nie była zbyt dobra. Jest wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak podczas imprez firmowych z cateringiem.

Ale zwróćmy uwagę na rzeczy, które mogą pójść dobrze. Konkretnie, jak firmy mogą w pełni wykorzystać swoje imprezy cateringowe?

Na początek, pomocne jest posiadanie bardzo jasnego pojęcia o wielkości wydarzenia. Może nie być możliwe, aby wiedzieć dokładnie, ile osób będzie tam, będąc tak szczegółowe, jak to możliwe jest ważne. Chcesz mieć pewność, że wystarczy jedzenia dla wszystkich na imprezie; ale chcesz też mieć pewność, że nie zapłacisz za wiele dodatkowych potraw i napojów, które w rzeczywistości nie były potrzebne. W końcu chodzi o budżet - a nadmierne wydatki nigdy nie są idealne.

Po drugie, sprecyzuj charakter imprezy i to, co chcesz osiągnąć. Jeśli jest to uroczysta okazja, niech twój wystrój i wybór menu to odzwierciedli. Jeśli jest to bardziej scenariusz "spotkania" lub "konferencji", dokonaj wyborów, które są odpowiednie do okazji.

Po trzecie - i jest to prawdopodobnie najważniejsza rzecz - dowiedz się, które firmy cateringowe w Twojej okolicy są najbardziej renomowane, odnoszą największe sukcesy i mają największe doświadczenie w organizacji imprez firmowych!

Oczywiście, jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o samą usługę cateringową. Jest to również ważne, ponieważ znalezienie odpowiedniej firmy cateringowej pomoże odpowiedzieć na wszystkie inne pytania, których możesz nie być świadomy. Dobre profesjonalne firmy cateringowe są biegli w prowadzeniu klientów korporacyjnych przez proces planowania, od wstępnej rozmowy do dnia imprezy. Ponieważ obsługiwali tak wiele imprez cateringowych w przeszłości, wiedzą, jakie pytania zadawać i jak uniknąć niechcianych niespodzianek. Wrzucając swój los do wysoko wykwalifikowanej firmy cateringowej, będziesz miał znacznie większe szanse na uniknięcie wspólnych pułapek.

Dlaczego catering korporacyjny jest tak ważny?

Catering korporacyjny jest szczególnie ważny, ponieważ może wpłynąć na profesjonalną reputację firmy, a nawet niektórych osób. Z drugiej strony, prawidłowe wykonanie tego zadania może przynieść ogromne korzyści wszystkim zainteresowanym. Aby dać sobie jak największą szansę na udaną imprezę firmową, poszukaj w swojej okolicy doświadczonych i renomowanych firm cateringowych, które odniosły sukces w świecie korporacyjnym. Twoja własna historia sukcesu powinna być tylko telefonem od Ciebie!

0 Komentarze