Top 5 porad dotyczących gotowania z dziećmi

Udostępnij:

Czy jesteś zmęczony robieniem różnych posiłków dla każdego ze swoich dzieci, aby zaspokoić wybrednych zjadaczy? Cóż, nie jesteś sam! Jednym z rozwiązań w walce z wybrednymi kubkami smakowymi w domu jest zaangażowanie dzieci w gotowanie na pierwszym miejscu. To zdjęcie moich własnych dwóch synów, Nicholasa i Christiana, gotujących ze mną, kiedy byli mali. Och, jak oni to uwielbiali! I było to dla nich bardzo dobre, ponieważ teraz obaj mają żądne przygód, zdrowe podniebienia. Gotowanie z dziećmi może być świetnym sposobem na zachęcenie ich do wprowadzenia do diety nowych produktów. Badania pokazują, że dzieci chętniej próbują zdrowszych produktów (takich jak owoce i warzywa), jeśli są zaangażowane w proces gotowania. Kolejną korzyścią płynącą z gotowania z dziećmi jest to, że będziesz mieć kontrolę nad tym, co wchodzi w skład ich jedzenia - w przeciwieństwie do standardowego cukru, tłuszczu i soli dodawanych do śmieciowych produktów i fast foodów. Jest to również wspaniała okazja, aby nauczyć dzieci, skąd pochodzi żywność, poza plastikowymi pudełkami na wynos i opakowaniami płatków śniadaniowych. Ty możesz przygotowywać twój dzieci być więcej samowystarczalny gdy dorastają, więc mogą być wyposażeni przygotowywać ich swój ulubionych, zdrowych przepisy gdy są daleko na ich swój. A gotowanie z dziećmi odciąga zarówno Ciebie, jak i Twoje dziecko od technologii, takich jak iPad czy gry komputerowe, aby skupić się na rozmowie ze sobą. Możesz stworzyć cenne chwile więzi i nauki, wykorzystując wszystkie zmysły dziecka, aby stworzyć piękne danie. Mając to na uwadze, sprawdź te 5 najlepszych wskazówek dotyczących gotowania z dziećmi

i zabierz je do kuchni już dziś!

Top 5 porad dotyczących gotowania z dziećmi

Ten przepis na Zielone Smoothie Pistacjowe to świetny początek zdrowego gotowania dla dzieci.

1. Wyznacz czas.

Nauczanie dzieci jak gotować wymaga cierpliwości i czasu. Nie spiesz się, ponieważ gotowanie będzie bezpieczniejsze i przyjemniejsze.
  • Uczyń gotowanie częścią czasu rodzinnego; dowiedz się, kiedy najwięcej członków rodziny jest dostępnych, aby przyłączyć się do zabawy!
  • Przeznacz dodatkowy czas na sprzątanie w przypadku bardziej bałaganiarskich przepisów.
  • Gotuj w większych ilościach, abyś mógł przygotować posiłek i zaoszczędzić więcej czasu na dłuższą metę.
Magiczne Naleśniki Bananowo-Orzechowe

2. Niech dzieci wybiorą przepis.

Dzieci będą bardziej podekscytowane gotowaniem przepisu, który same wybrały!
  • Sprawdź najpierw, co masz w lodówce i spiżarni, a następnie wyszukaj łatwe do wykonania, przyjazne dzieciom przepisy w zależności od tego, co już masz.
  • Daj dziecku swobodę wyboru między dwoma przepisami, aby nie było przytłoczone zbyt wieloma opcjami.
To Łatwe Jagodowe Parfait z Jogurtem Sojowym jest wspaniałym, kolorowym, interaktywnym przepisem dla dzieci do wypróbowania.

3. Przygotuj miejsce pracy.

Spraw, aby gotowanie było mniej stresujące, przygotowując wcześniej miejsce pracy w sposób przyjazny dla dzieci. Trzymaj potencjalnie niebezpieczne narzędzia kuchenne poza zasięgiem dziecka i z dala od jego miejsca pracy. Upewnij się, że dziecko może skupić się na wykonywanym zadaniu przy ograniczonej ilości czynników rozpraszających. Przygotowanie miejsca pracy przed wprowadzeniem dziecka do kuchni powoduje mniej stresu i niepokoju dla rodzica, a większy nacisk na budowanie więzi.
  • Jeżeli dziecko jest młodsze i nie może używać gorących narzędzi lub noży, rodzic może posiekać i/lub ugotować pewne elementy, tak aby dziecko mogło być odpowiedzialne za proces montażu.
  • Miseczki ryżowe, sałatki i parfaity to świetne dania wprowadzające, które pozwalają dziecku wykorzystać swoją kreatywność i zdolności motoryczne, aby ułożyć owoce i warzywa według własnego uznania.
Wegetariańskie burgery, takie jak ten przepis na Edamame Ancient Grain Veggie Burger, są świetnymi przepisami na przygotowanie żywności, w których dzieci mogą pomóc.

4. Dzieci są pomocnikami przygotowującymi jedzenie.

W zależności od wieku dziecka, mogą pomóc w myciu, obieraniu, usuwaniu pestek, wyciskaniu soku, mierzeniu lub krojeniu produktów.
  • Przepisy, które zawierają sosy są świetną okazją do nauki miar.
  • Jeśli dziecko jest za małe na krojenie produktów, znajdź przepisy, w których może używać rąk do mieszania, np. na wegetariańskie burgery.
Spróbuj pozwolić dzieciom zacząć powoli z przepisem na muffinki, takie jak ten przepis na wegańskie muffinki jagodowe z prosa.

5. Pozwól dzieciom na popełnianie błędów.

Zrezygnuj z pewnej kontroli i daj dzieciom pewność siebie w kuchni. Kroki w przepisie mogą być nie w porządku, lub pomiary mogą być nieco off, ale mogą czuć się bardziej niezależne i czuć się zachęcony do pomocy w kuchni częściej.
  • Rodzice, pamiętajcie, aby próbować na bieżąco! Jeśli pomiary są nieprawidłowe, możesz łatwo dostosować je po drodze.

Napisane przez Sharon Palmer, MSFS, RDN i Rhesa Lacanienta, dietetyk stażysta

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat diety przyjaznej dzieciom opartej na roślinach, sprawdź te blogi:

How to Feed Your Plant-Based KidsGetting
Your Kids to Eat VegetablesHelping
Kids Express Gratitude for Healthful FoodsBoost
Whole Gra


ins for Kids.

0 Komentarze